Цонга отстрани Иснър след титанична битка

Французинът Жо-Вилфред Цонга се класира за осминафиналите на "Уимбълдън" след епичен двубой срещу американеца Джон Иснър. Цонга, който е поставен под номер 12, спечели с 6:7 (3), 3:6, 7:6 (5), 6:2, 19:17 след 4 часа и 24 минути игра. За място на четвъртфиналите Жо-Вилфред ще се изрпави срещу сънародника си Ришар Гаске.

Цонга и Иснър започнаха сблъсъка вчера. Американецът имаше предимство и спечели първите два сета. Съперникът му обаче успя да измъкне третия сет след тайбрек преди двубоят да бъде прекъснат. При завръщането им на корта днес французинът се адаптира по-бързо и изравни сетовете след 6:2.

Последната част се превърна в изключителна битка на характерите. Иснър разчиташе на мощния си сервис, като завърши мача с 38 аса. Той стигна до мачбол при 17:16, но съперникът му се справи със ситуацията. Малко по-късно Цонга успя да пробие и да сложи край на маротона.