Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България 0:0

Федерер срещу Чилич е първият четвъртфинал

Роджър Федерер ще се изправи срещу Марин Чилич на четвъртфиналите на "Уимбълдън". Седемкратният шампион продължава без загубен сет, след като победи американеца Стийв Джонсън с 6:2, 6:3, 7:5 за 1 час и 37 минути.

Рекордьорът по титли от Големия шлем не срещна сериозни затруднения срещу Джонсън, който в предишния кръг отстрани Григор Димитров. Той проби за 4:2 в първия сет и за 3:1 във втория, като поведе с 2:0 сета. В третата част американецът върна интригата, но за кратко. Той успя да поведе с 3:1, но допусна изравняване за 3:3. Джонсън се държеше равностойно почти до края на сета, но Федерер проби за 7:5 и сложи край на срещата.

Междувременно Марин Чилич се класира още по-лесно за четвъртфиналите, тъй като съперникът му Кей Нишикори се отказа във втория сет. Поставеният под номер 5 японец загуби първата част за 16 минути, а при 1:5 във втората част реши, чя няма смисъл повече да се мъчи. От щаба на Нишикори го подканваха да се откаже доста по-рано, тъй като бе очевидно, че има контузия, която му пречеше да бъде в оптимално състояние.