Показахме, че искахме да спечелим, доволен е Нагелсман

Амбициите на Германия да бъде сред фаворитите на Световното първенство след две години се увеличиха след страхотно представяне срещу Нидерландия, което спечели одобрението на селекционера Юлиан Нагелсман. Специалистът каза, че е доволен от "следващата стъпка в развитието" на своя отбор, който завърши наравно 2:2 с "лалетата" в Лига на нациите А снощи.

Страхотно шоу не излъчи победител на "Йохан Кройф Арена"

След триумфа на Мондиала в Бразилия преди 10 години германците загубиха част от блясъка си и се провалиха на последните две световни първенства. Те бяха в криза и през миналата година, когато Ханзи Флик беше уволнен и Нагелсман пое състава. Въпреки че показа подобрение, “Бундестима” отпадна на четвъртфиналите на Европейското първенство, на което беше домакин това лято. Световното първенство през 2026 година в Северна Америка е далеч, но селекционерът гледа към всеки мач като стъпка в правилната посока.

"Има разбиране сред играчите, че всеки мач е важен. Сега играем в Лигата на нациите, ще имаме квалификации през следващата година и след това, надявам се, ще бъдем на Световното първенство. Остават ни 18 мача дотогава, ако всичко върви добре. Отборът вярва в себе си и това е основното. Това е, което всички искаме да видим. Тази вечер бяхме отбор, който искаше да спечели", каза той след равенството на стадион "Йохан Кройф".

Ундав след първия си гол за Германия: Ще запазя фланелката с номер 13 като скъп спомен

Треньорът беше особено доволен от това как германците са се върнали в двубоя, след като изоставаха в началото му. "Начинът, по който се върнахме, беше много добър. Отне ни пет или шест минути, но след това стояхме добре на терена. И двете защити бяха твърде уязвими, но в нападение бяхме по-силни, опитахме се да създадем повече положения и поехме малко повече рискове. В ранните етапи на второто полувреме се опитахме да пресираме повече и може би бяхме твърде агресивни", допълни Нагелсман.

Германия разби Унгария и записа най-резултатната победа в историята на Лигата на нациите

Германия започна новата кампания в Лигата на нациите с победа с 5:0 над Унгария в Дюселдорф в събота. Следващото гостуване на отбора е срещу Босна и Херцеговина на 11 октомври преди реванша с Нидерландия в Мюнхен от група А3 на турнира на 14 октомври.