Късен обрат зарадва Петко Христов и Специя

Специя се изкачи на трето място в класирането на Серия "Б" след победа с 2:1 над Чезена. Отборът на Петко Христов стигна до успеха с два гола след 80-ата минута. Българският защитник започна като титуляр и получи жълт картон след почивката.

Чезена излезе напред в 5-ата минута с точен изстрел на Томазо Берти. Гостите имаха и други положения през първото полувреме, а попаедние на Симоне Бастони беше отменено заради засада.

През втората част ролите се размениха. Специя започна да атакува по-напористо и защитата на Чезена се огъна. Резервата Едоардо Солери възстанови равенството в 84-ата минута, а дълбоко в добавеното време защитникът Николо Бертола донесе успеха на Специя.

Братът на Петко Христов - Андреа, игра цял мач срещу Палермо. Двубоят на "Ренцо Барбера" завърши 1:1, а българският защитник получи жълт картон. Това беше първа точка за Козенца през сезона и тимът продължава да е на дъното в класирането.

Освен Специя с по 8 точки са Пиза и Юве Стабия. Кремонезе на Валентин Антов има 6 пункта след победата с 4:1 над Сасуоло.