Силни мачове за Антов и Христов при победи на Кремонезе и Специя

Българският национал Валентин Антов изигра почти цял мач при драматичния домакински успех с 1:0 на неговия Кремонезе срещу новака Карарезе в двубой от втория кръг на Серия "Б".

Родният защитник беше сред най-добрите играчи на „гриджоросите“ в двубоя, като демонстрира стабилност в отбрана. Той беше заменен чак в добавеното време на срещата, когато Лука Локошвили влезе на негово място. Кремонезе стигна до първата си шампионатна победа през сезона чак в 88-ата минута, когато резервата Франко Васкес се разписа от дузпа, заради която съперниковият защитник Хулиан Иянес беше изгонен с директен червен картон. В последните секунди на срещата халфът на домакините Чарлс Пикел също беше отстранен от игра.

Междувременно, друг роден бранител – Петко Христов, изигра пълни 90 минути при победата на Специя с 2:1 над гостуващия Фрозиноне, дошла след обрат. Българският футболист отново беше с капитанската лента на „орлетата“, като се представи на добро ниво в центъра на защитата им. „Канарчетата“ поведоха в 38-ата чрез гол на Марвин Куни, но все пак домакините записаха първия си успех за кампанията след попадения на Себастиано Еспозито в 75-ата минута от дузпа и резервата Джузепе Аурелио в добавеното време на срещата.