Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Брюж не остави шанс на градския си съперник

Брюж набира скорост след слабото начало на сезона и вече е в серия от три поредни победи. В градското дерби срещу Серкъл (Брюж) "синьо-черните" спечелиха безпроблемно с 3:0 и се доближиха до челните места в класирането на Юпилер лигата.

Брюж стартира мощно и в 11-ата минута Христос Цолис прати топката във вратата на символичните гости, но голът му беше отменен заради засада. Натискът на шампионите даде резултат в 39-ата минута, когато Брендън Мехеле откри след асистенция на Густаф Нилсон. В самия край на полувремето Андреас Сков Олсен намери Цолис пред опразнената врата и гръцкият нападател вкара за 2:0.

Отборът на Ники Хайен имаше изразено надмощие и след почивката. В 55-ата минута Хуго Ветлесен подаде на Сков Олсен и датчанинът оформи убедителната победа на Брюж.

Без победител завърши дербито между Роял Юнион СЖ и Андерлехт - 0:0. Повече могат да съжаляват домакините, които пропуснаха дузпа в 22-ата минута чрез Кевин Родригес.

Подобно беше развитието и на двубоя между Генк и Роял Антверп, завършил 1:1. Двата тима си размениха по един гол до почивката, а през второто полувреме Андри Гудьонсен пропусна дузпа за Генк.

Кортрийк и Сент Трюйден също направиха 1:1, а Кристиян Малинов не беше в групата на домакините.