Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Кортрийк загуби без Малинов

Кортрийк отстъпи с 0:1 при гостуването си на Шарлероа от шестия кръг на белгийското първенство. Кристиян Малинов изобщо не беше в групата на Кортрийк, а за домакините цял мач записа бившият защитник на Левски Жереми Петрис.

Двувбоят премина при сериозно надмощие на Шарлероа. Даан Хейманс откри резултата още в 10-ата минута, но неговият гол се оказа единствен в срещата. В класирането Шарлероа е на трето място с 9 точки, а Кортрийк е 12-и с 6 пункта.

Брюж постепенно набира скорост след слабото начало и днес победи Дендер с 2:1 като гост. Попаденията за отбора на Ники Хайен реализираха двете нови попълнения в атака Густаф Нилсон и Христос Цолис в рамките на 5 минути през първото полувреме. Преди срещата с едноминутно мълчание беше почетена паметта на бившия наставник на Брюж Кристоф Даум.

В другите два неделни мача Сент Трюйден устиска нулево равенство срещу Роял Юнион СЖ, a Стандард (Лиеж) победи с 1:0 гостуващия Беершот.