Тежка загуба за Вестерло и Едисон Йорданов

Отборът на Вестерло допусна тежка загуба с 1:4 в гостуването си на Гент от 4-ия кръг на първенството на Белгия. Българският защитник на гостите Едисон Йорданов се появи в игра в 77-ата минута на мястото на Брайън Рейнолдс, но не успя сериозно да промени хода на мача.

Питер Геркенс откри резултата за домакините в 27-ата минута, а само за пет минути преднината стана класическа след попадения и на Матиас Фернандес-Пардо в 29-ата и Омри Генделман в 32-рата минута.

Вестерло върна един гол чрез Алахяр Саядманеш в 41-вата минута, но в 80-ата Матиас Делорж-Книпер окончателно сложи точка на спора с четвъртото попадение за Гент.

С този успех Гент събра актив от 6 точки и излезе на 7-ата позиция в таблицата. За Вестерло пък това сложи край на добрата серия от три поредни победи и тимът сдаде първото място, като вече е 2-ри с 9 точки, с една по-малко от лидера Андерлехт.