Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Динамо прегази палача на Лудогорец и докосва групите

Отборът на Динамо (Загреб) до голяма степен си гарантира участие в груповата фаза на Шампионската лига, след като разби тима на Карабах с класическото 3:0 в първи мач от плейофите на “Турнира на богатите”. Головете за хърватите отбелязаха Марко Пяца (30') и Сандро Куленович (75', 80').

Азерите в миналия кръг от пресявките на най-престижния европейски клубен турнир разбиха българския хегемон Лудогорец със 7:2, като в двете продължения по 15 минути вкараха четири гола. Тъкмо от такова нещо ще имат нужда и след седмица у дома на реванша.

Карабах превърна Лудогорец в посмешището на ШЛ! Българският шампион помлян в Разград

Хърватите доминираха през първото полувреме и заслужено поведоха. Марко Пяца засече подаване в наказателното поле, но шутът бе отбит. При добавката обаче играчът на домакините бе безкомпромисен и изведе своите напред.

Азерите след това се надигнаха и трябва да съжаляват, че не се оттеглиха на полувремето при равен резултат, тъй като и Жуниньо, и Зубир бяха много близо до попадението.

Началото на втората част бе равностойно, като Батурина можеше даде комфортен аванс на хърватите. В следващите минути пък играчите на Карабах поеха инициативата и Андраде, Бензия и Жуниньо можеха да върнат азерите в играта.

Пропуските на гостите натежаха и загребчани решиха мача с втори гол четвърт час преди края на редовното време. Батурина изведе Куленович в наказателното поле, а там играчът на Динамо стреля, оставяйки безпомощен стража на Карабах - Фабиян Бунтич.

Пет минути по-късно вече официално всичко приключи за азерите, когато домакините вкараха трети гол. Отбраната на гостите бе разсечена в пеналтерията с бърз пас, който намери Куленович, а той матира отново Бунтич, за да оформи класиката.