Карабах превърна Лудогорец в посмешището на ШЛ! Българският шампион помлян в Разград

Лудогорец претърпя тежко унижение от Карабах в среща реванш от третия предварителен кръг на ШЛ. "Орлите" загубиха с 2:7 от азербайджанския шампион в Разград, което обезсмисли победата им с 2:1 преди седмица в Баку и се сбогува безславно с най-комерсиалната клубна надпревара, след като отстъпи с 4:8 общ резултат.

36 Лудогорец 2:7 Карабах

Жуниньо откри резултата в 6-ата минута, възползвайки се от груба грешка на Вердон. Квадво Дуа обаче бързо изравни с попадение в 13-ата минута, а отново той вкара дузпа десет минути по-късно за пълния обрат.

От тук мачът се превърна в пълно фиаско за "орлите". В края на полувремето азерите отново излязоха напред в резултата след точно изпълнена дузпа от Бензиа (45+1 д.) и гол на Патрик Андраде (45+6).

Именно при резултат 3:2 в полза на Карабах завърши редовното време, макар че азерите можеха да си решат нещата още в него, но техен футболист нацели греда в 77-ата минута.

В продълженията азерите прегазиха Лудогорец, в чиито редици се бяха появили ветераните Чочев, Неделев и Делев, вкарвайки им още четири попадения чрез Байрамов, Джиджа, Патрик Андраде и Бензиа за крайното 2:7.

Любопитното е, че в състава на гостите имаше трима бивши футболисти от efbet Лига. Авторът на две попадения Патрик Андраде и съфамилникът му Леандро Андраде преди време играха в Черно море, а Матеус защитаваше цветовете на Локомотив (Пловдив).

Иначе сред 11-те на разградчани имаше две промени в сравнение с тези, които започнаха преди седмица срещу Карабах. Контузеният Текпетей и наказаният Видал отстъпиха местата си на Рик Джонатан и Руан Секо.

В 37-ата минута пък феновете на "орлите" бяха приготвили хореография за Бърнард Текпетей, като по този начин изразиха подкрепата си спрямо него. Крилото на Лудогорец е със счупен крак след първия двубой с азерите.

Българският шампион продаде всички налични билети за този двубой още днес преди обяд, което значи, че на трибуните имаше около 8000 техни запалянковци. Гостуващият сектор бе отделен за привърженици на Карабах.

Лудогорец започна плахо срещата и в началото даде инициативата на съперника. В 6-ата минута Вердон допусна много груба гершка, позволявайки на Жуниньо да му отнеме топката. Таранът на гостите се откъсна фронтално сам срещу Бонман и без проблем реализира.

Малко преди тази ситуация и Нареси бе близо да сбърка по същия начин, но в крайна сметка успя да подаде на свой съотборник.

Лудогорец бързо се съвзе след полученото попадение и изравни в 13-ата минута. Пьотровски подаде към Алмейда след центриране от фал, а централният защитник с глава нацели напречната греда. Дуа се оказа най-съобразителен при добавката, надскачайки бранител в бяло и също с глава прониза Бунтич. Швейцарският национал посвети гола на своя контузен колега Текпетей, показвайки фланелка с неговия номер.

Голът даде криле на "орлите", които скоро осъществиха пълен обрат. В 18-ата минута Секо се пребори с двама бранители на Карабах, а след това игра с глава преди вратаря, който го удари с ръка в лицето при опит да изчисти. Първоначално съдията не отсъди дузпа, но след преглед с ВАР правилно промени решението си.

Зад топката застана Дуа, който вкара хладнокръвно чрез шут под гредата в центъра на вратата.

До 38-ата минута гостите извършиха две принудителни смени. На мястото на контузените футболисти се появиха бившите играчи на Локо (Пд) и Черно море Матеус и Андраде.

В 42-ата минута Леандро Андраде стреля през човек в близкия ъгъл на Бонман, а стражът на "орлите" изби в корнер.

До края на полувремето Карабах успя не само да изравни, но и да поведе. Това се случи след измислена дузпа, отсъдена от рефера Симоне Соса и отказ на ВАР арбитрите да го поправят за втори път. В тази ситуация Дуарте се хвърли на шпагат, но не закачи Бензиа, а напротив - футболистът на азерите настъпи халфа на разградчани. Соса обаче не се поколеба да посочи бялата точка, а потърпевшият я реализира.

Третото попадение за гостите вкара Патрик Андраде. Появилият се от пейката бивш играч на Черно море отбеляза с шут от границата на малкия пеналт и рикошет в крака на Дуарте. Преди това отбраната на разградчани се провали на два пъти да спре атаката. Сон не успя да блокира центриране от аутлинията, а след това Бензиа овладя на гърди в наказателното поле на разградчани и върна към Андраде, въпреки че около него имаш много на брой играчи на Лудогорец.

На почивката Пьотровски отстъпи мястото си на Ивайло Чочев. В 49-ата минута Нареси допусна поредна грешка, чрез която сложи началото на опасна контраатака за азерите. Тя бе развита добре, но в крайна сметка Вердон със самоотвержен шпагат предотврати опасността.

В 55-ата минута Сон стреля от фал, отсъден за нарушение срещу Рик Джонатан, но над вратата. Петнадесет минути по-късно Круз спечели въздушно единоборство с Медина и излезе сам срещу вратаря, но ударът му по земя отиде в аут.

Малко след това бразилецът, който до този момент бе най-опасният играч на "орлите", бе заменен от Делев.

В 77-ата минута Зубир събра трима футболисти на разградчани в наказателното им поле, финтира ги няколко пъти и отправи мощен шут в напречната греда.

До края на редовното време двата отбора не създадоха повече опасности пред вратите и то приключи при 3:2 за Карабах. Така мачът влезе в продължения след победата на "орлите" в първия двубой с 2:1. В тях българският тим напълно рухна, най-вече физически, което позволи на Карабах да разгроми свой съперник.

Минута след началото на първото продължение Карабах комбинира ефектно по левия фланг. Последва подаване към Бензиа, който стреля с едно докосване от 5-6 метра, но Бонман изби.

Слабата игра на Лудогорец в отбрана не спря дотук. Появилият се в началото на първото 15-минутно продължение Фон Витри бе отново надигран от Бензиа. Халфът върна за резервата Байрамов, а той с топовен удар не остави шанс на Бонман.

В 103-ата минута Рик отправи фалцов шут с десния крак покрай горния ляв ъгъл на вратата.

Четири минути след началото на второто продължение Недялков и късметът спасиха "орлите от нов гол. След поредната опасна атака на Карабах Бензиа шутира от 7-8 метра фронтално срещу вратата, но капитанът на разградчани подложи глава, а след това топката се отби в напречната греда и излезе в корнер.

Минута по-късно обаче комичната отбрана на българския шампион получи пето попадение. Този път се разписа Джиджа.

Само 120 секунди по-късно Патрик Андраде вкара още веднъж, за да направи унижението на разградчани пълно.

До края на мача и Бензиа продупчи вратата на "орлите" още веднъж за крайното 2:7 и по този начин спомогна за нанасяне не само на най-тежкото домакинско поражение в историята на Лудогорец, но и на български отбор в евротурнирите.

Унизителната загуба изпрати "орлите" на плейоф в Лига Европа, където, предвид днешното им представяне, ще трябва да водят тежки битки с молдовския Петрокуб за място в основната фаза на втория по сила клубен турнир на Европа.

ЛУДОГОРЕЦ - КАРАБАХ 2:7 след продължения (общ резултат в двата мача 4:8)

0:1 Жуниньо (6)
1:1 Квадво Дуа (13)
2:1 Квадво Дуа (23 д.)
2:2 Бензиа (45+1)
2:3 Патрик Андраде (45+6)
2:4 Байрамов (93)
2:5 Джиджа (110)