Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Бодьо шокира Звезда, но предстои труден реванш в Белград

Отборът на Бодьо/Глимт поднесе голямата изненада в първите срещи от плейофите на Шампионската лига, като норвежците победиха тима на Цървена звезда с 2:1. Головете за победата обелязаха Один Лурас Бьортуфт (52') и Исак Мота (62), а за “звездашите” се разписа Огнен Мимович (75').

Норвежците упражниха натиск през първото полувреме и нацелиха гредата в 38-ата минута. Пропуските на домакините обаче можеха да им изиграят лоша шега, тъй като няколко секунди преди края на редовното време на първата част “звездашите” пратиха топката в съперниковата врата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Нещата в началото на второто полувреме не се промениха и след три положения пред вратата на сърбите Бодьо поведе. Стражът на Звезда - Марко Илич, излеза да пресече центриране пред малката пеналтерия, но нападателят на домакините - Один Лурас Бьортуфт, бе по-бърз и засече топката с глава, като му помогна и напречната греда, за да изведе своите напред.

Десетина минути по-късно домакините изляха нов студен душ върху западните ни съседи. Исак Мота получи подаване непосредствено пред наказателното поле и вместо да потърси продължение на атаката чрез разиграване, реши да отправи топовен изстрел, с който матира Илич за втори път.

“Звездашите” показаха, че няма да се предадат и веднага наложиха натиск след втория гол. Той кулминира със страхотен пропуск на Мирко Иванич четвърт час преди края на редовното време. Само 60 секунди по-късно обаче балканците капитализираха натиска си и Огнен Мимович се пребори за една много трудна топка, за да я прати в норвежката врата.

След това действията се концентрираха в средата на терена, където домакините показаха по-добра отборна игра и неколкократно направиха опасни слизания към сръбската врата. Техните усилия обаче не се увенчаха с нов гол и така си усложниха работата за реванша в Белград, където "звездашите" ще се чувстват повече от комфортно пред страстните си фенове.