Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Лил надигра Славия с рутина, но и VAR помогна

Отборът на Лил победи с 2:0 тима на Славия (Прага) в първи мач от плейофите на Шампионската лига. Головете за успеха отбелязаха Джонатан Дейвид (52') и Едон Жегрова (77').

След мудно първо полувреме съперниците вдигнаха темпото в началото на втората част. Французите удариха седем минути след подновяването на играта, когато Джонатан Дейвид бе изведен в изгодна позиция и се възползва, за да даде аванс на тима си.

Десетина минути по-късно чехите също стигнаха до гол след карамбол в наказателното поле на тима на Лил, но попадението бе отменено заради игра с ръка, като в помощ се намеси и VAR.

Това се оказа фатално за футболистите на Славия, които получиха втори гол четвърт час преди края. Жегрова направи изключителна индивидуална акция, с която проби в наказателното поле на противника и матира стража Антонин Кински, за да покачи.

Славистите реагираха светкавично, но сценарият за тях се повтори и след като Хитил вкара топката във френската врата, системата VAR се намеси, за да сигнализира за нередност. Този път се оказа, че е имало засада при головата атака.

До края домакините показаха, че са по-класният отбор и можеха да отбележат гол, като само късметът покри съперника им от Източна Европа. Така само чудото на реванша в Прага може да наклони везните в полза на чехите.