Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Повериха финала между Испания и Англия на 35-годишен французин

Френският съдия Франсоа Летексие ще ръководи финала на Евро 2024 между Испания и Англия, обявиха от УЕФА. 35-годишният рефер свири три мача от Европейското първенство в Германия досега. В това число влиза и един двубой на Испания - 1/8-финалът срещу Грузия. Беше и четвърти съдия на откриващия мач между Германия и Шотландия. Интересното е, че за първи път в кариерата си той ще ръководи двубой на националния отбор на Англия.

Негови асистенти ще бъдат Сирил Муние и Мехди Рахмуни, а полякът Шимон Марчиняк, който свири финала на последното световно първенство, ще бъде четвърти съдия.

Летексие е международен съдия от 2017 година. Той ще влезе в историята като най-младият рефер, ръководил финал на европейско първенство.