Шотландците завършиха мача без нито един удар

Шотландия претърпя фиаско на старта на Евро 2024. Отборът на Стив Кларк беше разгромен от домакина Германия с 1:5, след като получи три гола още до почивката, а защитникът Райън Портиъс получи червен картон в 44-ата минута.

В хода на целия двубой “гайдарите” не отправиха нито един удар към вратата, пазена от Мануел Нойер. Въпреки това, шотландците стигнаха до попадение, което всъщност беше автогол на Антонио Рюдигер.

Блестящ Тони Кроос завърши мача с едно грешно подаване от 102

Германия нанесе 19 удар, като 10 от тях бяха точни, а 5 се превърнаха в голове. Преди почивката всички 6 изстрела на домакините попаднаха в очертанията на вратата.

Бундестимът имаше и сериозно надмощие по отношение притежанието на топката - 68% срещу едва 32% за Шотландия.

Шотландия получи пет гола в един мач за първи път от контролата срещу САЩ през май 2012 година (1:5). В официален двубой "гайдарите" не бяха инкасирали толкова попадения от загубата с 0:6 от Нидерландия в евроквалификация през ноември 2003 година.

Райън Портиъс стана първият футболист с червен картон в мач на откриването на еврофинали от Александър Драгович в мача между Австрия и Унгария на Евро 2016.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!