Австрия - Турция

Фабри и Симонели донесоха още две европейски титли на Италия в Рим

Италия прибави още две европейски титли във втория ден на континенталния атлетически форум в Рим. Първо Леонардо Фабри триумфира в тласкането на гюле с нов рекорд на шампионатите от 22.45 метра под бурните аплодисменти на своите сънародници по трибуните. Сребърното отличие в сектора тази вечер заслужи хърватинът Филип Михалевич с 21.20 м, а полякът Михал Харатик се поздрави с третото място с 20.94 м.

Малко след триумфа на Фабри в тласкането на гюле “Олимпико” избухна в аплодисменти и за европейската титла на Лоренцо Нделе Симонели. Представителят на домакините спечели златния медал на 110 метра с препятствия с най-добър резултат в Европа за сезона 13.05 секунди (0.6 м/сек). Среброто отиде в ръцете на испанецът Енрике Лопис с личен рекорд от 13.16 сек, а европейският шампион на 60 м/пр в зала от Истанбул 2023 Джейсън Джоузеф (Швейцария) този път взе бронза с 13.43 сек.

Малко по-рано радост на италианците донесе и Матиа Фурлани, който спечели сребърния медал в скока на дължина при мъжете с нов световен рекорд за юноши под 20 години от 8.38 м.

В първия финал за тази вечер Италия извоюва и бронзово отличие. Франческо Фортунато завърши трети на 20 км спортно ходене с 1:19:54 часа. Шампион на Стария континент стана шведът Персеус Карлстрьом с 1:19:13, а среброто грабна испанецът Паул МакГарт.

Снимки: Gettyimages