Ал-Хилал спечели титлата на Саудитска Арабия

Ал-Хилал е новият шампион на Саудитска Арабия. Съставът от Рияд победи Ал-Хазем с категоричното 4:1 в домакинството си от 31-вия кръг и така три кръга преди края вече е недостижим на върха и ликува с 19-ата титла в своята история.

Александър Митрович се разписа на два пъти за успеха на домакините в 15-ата минута от дузпа и в 45-ата минута. Ахмед Ал-Джуйед си отбеляза автогол в 39-ата минута, а Сергей Милинкович-Савич отбеляза четвъртото попадение за Ал-Хилал в 6-ата минута на добавеното време на първата част.

За гостите точен бе Фаиз Селемани в 34-тата минута.

След тази победа Ал-Хилал събра актив от 89 точки на върха в класирането и продължава да няма загуба от началото на сезона. Ал-Хазем е последен с 20 точки и вече е почти сигурен изпадащ.

В друг мач от кръга Ал-Раид и Ал-Таи направиха равенство 1:1.

По-късно пък Ал-Ахли спечели с 2:1 гостуването си на АЛ-Шабаб. Яник Ферейра Караско откри резултата за домакините в 19-ата минута, но гостите направиха пълен обрат с голове на Франк Кесие в 45-ата и Роберто Фирмино в 54-тата минута.