Отборът на Неймар триумфира със Суперкупата на Саудитска Арабия

Отборът на Ал-Хилал без контузения Неймар спечели Суперкупата на Саудитска Арабия след като се наложи с 4:1 над тима на Ал-Итихад на Карим Бензема

Мачът започна с красив гол на бившия футболист на Барселона Малком още в петата минута, когато бразилецът пое топката около 40-тия метър, премина трима души на Ал-Итихад, направи двойно подаване с Ал Шехри и хладнокръвно откри резултата.

Хамдала успя да изравни в 21-та минута - Боно спаси удара му от дузпа, но при добавката мароканецът се разписа.

Малко преди почивката обаче Салем Ал Давсари отново възстанови преднината на Хилал с гол извън наказателното.

През втората част имаше по един справедиво отменен гол и за двата отбора, а в 89-та минута Малком реши всичко с втория си гол в срещата. Остана време и Насер Ал Давсари да фиксира крайното 4:1 дълбоко в добавеното време.