Ал-Хилал с поредна стъпка към титлата

Ал-Хилал направи поредна стъпка към титлата в Саудитска Арабия. Тимът на Жорже Жезуш победи с 3:1 Ал-Фатех в домакинството си от 29-ия кръг. Това бе 21-ва поредна победа за този тим в първенството.

Гостите първи взеха преднина в мача в 57-ата минута с гол на Лукас Селараян.

Ал-Хилал обаче отговори светкавично, изравнявайки още в 58-ата минута с попадение на Майкъл. След това Рубен Невеш изведе домакините напред от дузпа в 74-тата минута а дълбоко в добавеното време в 115-ата минута Али Ал Болеахи подпечата успеха на своя тим за крайното 3:1.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

В друг мач от кръга Ал-Тавон победи Дамак с 1:0 като гост с попадение на Жоао Педро в 89-ата минута.

След изиграването на тези срещи Ал-Хилал вече е с актив от 80 точки на върха в класирането и води с 12 пред преследвача си Ал-Насър, като и двата тима имат по още 6 мача до края на сезона. Ал-Таавон излезе на 5-ото място с 51 точки, Ал-Фатех е 7-и с 40 точки, а Дамак е 8-и с 38 точки.