Ал-Итихад изтръгна победата в края след трилър с пет гола

Ал-Итихад постигна изстрадан, но ценен успех с 3:2 в гостуването си на Ал-Хазем от 28-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Мачът предложи доста вълнения, но накрая гостите наложиха волята си в добавеното време.

Ал-Итихад имаше инициативата и пръв взе преднина от два гола. Салех Ал Джамаан откри резултата в 21-вата минута, а след това Рикардо си отбеляза автогол в 58-ата.

Ал-Хазем обаче успя да възстанови равенството с два гола за три минути, дело на Мохамед Ал-Тани в 60-ата и Тозе в 63-тата минута.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Драмата обаче продължи до последно и дълбоко в добавеното време на мача Ал-Итихад изтръгна победата. Любопитното е, че и победният гол за гостите всъщност бе автогол на Аймен Дахмен в 96-ата минута.

С този успех Ал-Итихад излезе на 4-тото място в класирането с 50 точки. Ал-Хазем е последен с 16 точки. Водач е Ал-Хилал със 77 точки.

В другите мачове от кръга днес Дамак спечели с 2:1 като гост на Ал-Ахуд, а Ал-Етифак и Ал-Уехда не излъчиха победител след постно 0:0.