Специя и Петко Христов пропуснаха да победят Сампдория, лош ден за Димо Кръстев

Специя с Петко Христов в състава си пропусна да победи Сампдория в домакинството си от 34-тия кръг на Серия "Б". Срещата завърши без голове - 0:0.

Домакините изиграха силен мач и пропуснаха доста положения, като и техен гол бе отменен заради нарушение в атака. Българският национал пък бе на терена пълни 90 минути и се представи много силно, като получи най-висока оценка за изявите си.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Доста по-лош ден имаше друг от българите във второто ниво на Италия. Димо Кръстев също получи шанс да бъде титуляр за своя ФепалпиСало в домакинството на Комо. Той обаче се представи на добро ниво и бе заменен в 63-тата минута от Литиция, а отборът му допусна тежко поражение с 2:5.

Българският национал Валентин Антов пък изигра пълни 90 минути за Кремонезе. Тимът му направи нулево реми като гост на Катандзаро.

След тези резултати Специя заема 17-ото място с 36 точки. ФералпиСало пък е на предпоследното 19-о място с 31 точки. В най-добра позиция е Кремонезе, който се намира на 4-то място във временното класиране с актив от 60 точки.