Антов блесна при драматична победа на Кремонезе, Христов беше титуляр за Специя

Българският национал Валентин Антов изигра цял мач като титуляр при нулевото реми на неговия Кремонезе в гостуването на Модена от 28-ия кръг на Серия "Б".

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Родният защитник беше най-добрият футболист на терена според специализирания сайт SofaScore, като още във втората минута спаси отбора си от попадение, изчиствайки топката от голлинията при удар на Еторе Йоци. Също така Антов се отчете с четири изчиствания, три блокирани изстрела, едно пресечено подаване, два успешни шпагата, седем спечелени единоборства от 13 възможни, 89% успеваемост на подаванията и един ключов пас.

„Гриджоросите“ останаха с човек по малко на терена след директен червен картон на Денис Йонсен в 84-тата минута заради негово агресивно поведение. Въпреки това те успяха да отбележат победен гол в последните секунди на добавеното време, когато Матео Бианкети се разписа с глава при центриране от фал.

В един от по-ранните днешни мачове от Серия "Б" друг роден национал – Петко Христов, изигра 90 минути при равенството 1:1 на неговия Специя като гост на Бари. Алеш Матею беше точен за „орлетата“ в 50-ата минута, а шест по-късно Джузепе Сибили отбеляза попадението за „петлите“. Междувременно, българският защитник Димо Кръстев остана на пейката при домакинската загуба на неговия Фералписало с 1:3 от Сампдория.

Кремонезе запази втората си позиция в класирането с актив от 53 точки, а Специя е в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ото място с 27 пункта. Модена е на осмата позиция с 36 точки, а с 34 Бари заема 13-ото място.

Снимки: Imago