Петко Христов вкара нов ценен гол за Специя

Българският национал Петко Христов отбеляза попадението за Специя при днешното домакинско реми 1:1 срещу гостуващия Леко в двубой от 32-рия кръг на Серия "Б".

Петко Христов донесе победата на Специя срещу любим за него съперник

Родният защитник, който остана на терена през целия мач, беше точен с глава още в 12-ата минута след центриране при изпълнение на пряк свободен удар. Така Христов се разписа във втори пореден мач, след като в понеделник вкара победния гол за 2:1 при домакинството на Асколи. Днес обаче неговият тим не успя да спечели, тъй като Николо Бусо успя да отбележи изравнителен гол в 41-вата минута. Гостите завършиха мача в намален състав след червен картон на Алесандро Серсанти в 66-ата минута, но въпреки това “орлетата” не съумяха да вкарат решаващ гол.

Така Специя е на 16-ата позиция в класирането с 35 точки и продължава да бъде в зоната за плейоф за оставане в Серия "Б". Със същия актив, но с по-добра голова разлика, са Козенца и Бари. Леко пък остава твърдо на дъното на таблицата с 23 пункта. В друг мач по същото време родният защитник Димо Кръстев остана на пейката при ремито 2:2 на неговия Фералписало с гостуващия Козенца.

Снимки: Imago