Антов и Христов отново титуляри при победа на Кремонезе и реми на Специя

Българските национали Валентин Антов и Петко Христов отново бяха титуляри в днешните мачове на своите отбори от 23-тия кръг в Серия "Б".

Антов записа 90 минути при четвъртата поредна победа на Кремонезе с 1:0, този път като гост на Леко. Родният защитник си изкара жълт картон в 29-ата минута заради свое нарушение, а единственото попадение в мача беше дело на голмайстора на тима Масимо Кода в 54-тата минута от дузпа. Малко преди това Христов също изигра цял мач като титуляр за Специя при равенството 1:1 срещу гостуващия Катандзаро. “Орлетата” изостанаха в резултата след попадение на Пиетро Йемело в 13-ата минута, но стигнаха до равенството чрез гол на Филип Ягиело в 34-тата минута. Друг български защитник - Димо Кръстев, остана на пейката при ремито 1:1 на неговия Фералписало като гост на Реджана.

Кремонезе е на второ място в класирането на Серия "Б" с актив от 44 точки и за момента е в зоната за директна промоция в елита. Специя обаче е в зоната на изпадащите, заемайки 18-ата позиция с 21 пункта, колкото има и предпоследният Фералписало. Леко е на дъното с 20 точки, Катандзаро е 7-и с 35 пункта, а Реджана е на 10-ото място с 29 точки.