Прогресът на Рома, Аталанта и Фиорентина гарантира петото италианско място в Шампионска лига

Италия ще има пет отбора, които ще се състезават през сезон 2024/2025 в Шампионската лига, след като Рома отстрани Милан, а Аталанта елимира Ливърпул в Лига Европа, както и Фиорентина се класира за втора поредна година на полуфиналите в Лигата на конференциите.

Отборите с аванс от първия мач продължиха напред в Лига Европа

Римляните постигнаха своето след две победи и общ резултат 3:1, бергамаските загубиха реванша, но продължават също с общ резултат 3:1, а флорентинците пречупиха чешкият Виктория (Пилзен) с 2:0 в ответния двубой след продължения и две нулеви равенства след редовните 180 минути игра.

Продължения, дузпи и оспорвани мачове до последния сигнал в четвъртфиналите от ЛК

Все още е възможно да видим дори шест отбора от “ботуша” в Шампионска лига. За да се случи това, италиански отбор ще трябва да спечели Лига Европа и в същото време да завърши извън топ 5 на Серия “А”.

Италианската федерация е първата, на която ще бъде предоставено допълнително място в най-престижния европейски клубен турнир, а междувременно Германия и Англия също ще се борят за пети отбор в “турнира на богатите”.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Изданието на най-силното състезание през идната кампания 2024/2025 ще включва 36 клуба вместо досегашния познат формат от 32 отбора, като ще има и доста други вътрешни промени в структурата на срещите, определящи тимовете, продължаващи към директните елиминации.