Продължения, дузпи и оспорвани мачове до последния сигнал в четвъртфиналите от ЛК

Четвърфиналите от третото издание на турнира Лига на конференциите вече са в историята, като те предложиха невиждана драма до полседния съдийски сигнал в почти всеки един мач.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Фаворитът за спечелването на турнира според букмейкърите Астън Вила пропиля аванса, който натрупа преди седмица срещу тима на Лил и дори можеше да отпадне скоропостижно, след като французите поведоха с 2:0. Въпреки това късен гол на Мати Кеш прати мача в две продължения по 15 минути, където не паднаха нови попадения и сблъсъкът трябваше да се разреши след изпълнение на дузпи. Там британците показаха по-здрави нерви и продължиха към финалната четворка.

Астън Вила оцеля след драма с дузпи в Лил

В другия от ранните мачове отборите на Фиорентина и Виктория (Пилзен) отново не си отбелязаха голове в редовното време и тази среща също премина във фаза на две продължения по 15 минути. Там обаче коравите чехи се пропукаха, тъй като от средата на втората част играеха с човек по-малко заради директния червен картон на Каду, а Николас Гонсалес и Кристиано Бираги вкараха попаденията, които доближиха тимът от Флоренция до втори пореден финал в турнира.

Фиорентина тотално надигра Виктория (Пилзен), но продължи напред чак след продължения

За съжаление, в един от късните двубои ПАОК с Кирил Десподов допусна поражение с 0:2 от тима на Брюж, което означава, че гърците напускат турнира след загуба в общия резултат с 0:3. Българският национал бе титуляр, но не остана до края на срещата и напусна терена в 71-вата минута, когато бе земенен от Йоанис Константелиас.

Европейското приключение на Десподов и ПАОК приключи

Не по-малко интересно бе и в Истанбул, където Фенербахче спечели редовното време с минималното 1:0 срещу Олимпиакос и прати двубоя в продължения, след като мачът преди седмица завърши с победа за гръцкия колос с 3:2. След още 30 минути игра не паднаха нови голове и всичко бе решено от дузпи, където гостите от Олимпиакос надделяха.