Отборите с аванс от първия мач продължиха напред в Лига Европа

Реваншите от четвъртфиналите на Лига Европа минаха без много обрати. Повечето отбори, които имаха аванс след първия мач, продължиха напред, а единственото изключение бе Марсилия. Вече са ясни полуфиналните двойки в турнира. Рома ще се изправи срещу Байер (Леверкузен), а Марсилия ще срещне Аталанта.

Ливърпул не успя да се възстанови от тежката загуба от Аталанта на "Анфийлд". Мърсисайдци спечелиха реванша с 1:0, но сякаш нямаха сили за нещо повече, като през второто полувреме не създадоха почти нищо.

Рома взе втора победа над Милан след два гола до средата на първото полувреме. "Вълците" спечелиха с 2:1, въпреки че играха с човек по-малко от 31-ата минута. Байер (Леверкузен) продължи да е непобеден от началото на турнира. Това стана възможно благодарение на гол минута преди края на гостуването на Уест Хам. Срещата завърши 1:1 и новите шампиони на Германия продължават напред с общ резултат 3:1.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Единственият отбор, който продължи напред, след като бе загубил първия мач, е Марсилия. Французите спечелиха с 1:0 реванша и общият резултат стана 2:2. Стигна се до продължения и дузпи, които завършиха 4:2 за домакините.

Ливърпул остана далеч от обрат, Аталанта е на полуфиналите
Рома зашемети Милан с ранни голове и го изхвърли от ЛЕ, макар и с човек по-малко
Байер се измъкна в Лондон, запазвайки рекордната си серия и мечтите си за требъл