Balkan Grand Prix 6

Малинов не влезе при загуба на Кортрийк

Водачът в класирането на белгийското първенство Роял Юнион СЖ не срещна трудности при гостуването си на Кортрийк и спечели с 3:1. Кристиян Малинов беше в групата на домакините, но не се появи в игра, а тимът му остава на дъното в таблицата с едва 18 точки.

Роял Юнион СЖ реши нещата в своя полза още в първия четвърт час. Матиас Расмусен откри резултата с глава след центриране на Денис Айенса, а след това се разписа и Алесио Кастро-Монтес. Мохамед Амура в 53-ата минута вкара трети гол за гостите от Брюксел, а Кортрийк стигна до почетно попадение в 55-ата черз Айзък Дейвис

Роял Юнион има 62 точки и оглавява класирането, а втори е Андерлехт с 54. Най-успешният белгийски клуб победи с 4:1 Сент Трюйден, въпреки че на почивката изоставаше в резултата. Гола за гостите отбеляза Ярне Стойкерс в 8-ата минута. Изравнителното попадение беше дело на Торган Азар (49'), след което Андерлехт нямаше проблеми. Марио Струйкенс (52'), Каспер Долберг (55') и Луис Васкес (75' - д.) решиха всичко в полза на тима, воден от Брайън Ример.

Брюж не успя да победи Серкъл в градското дерби и е на трета позиция с 45 точки. Срещата на "Ян Брейдел" завърши 1:1, като Алан Минда откри за символичните домакини от Серкъл, а Феран Жутгла изравни в 81-ата. Бившият нападател на Лудогорец Игор Тиаго, който преди няколко дни подписа предварителен договор с Брентфорд, получи червен картон в добавеното време.

В друг неделен мач Ойпен загуби с 0:2 от Гент. Гостите прекъснаха негативната си серия с попадения на Хюн-Сук Хонг и Матис Самоаз. В класирането Гент е на петата позиция с 42 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!