Георги Минчев и АЕЛ започнаха битката за оцеляване с победа

Бившият нападател на Локомотив (Пловдив) Георги Минчев игра едно полувреме за АЕЛ, който победи с 2:1 АЕЗ Закакиу на старта плейофите за оставане в кипърската Първа дивизия. Българинът влезе на почивката на мястото на Андреас Макрис.

АЕЛ завърши слабо редовния сезон, а през седмицата отпадна от Аполон на осминафиналите за Купата на Кипър. Срещу един от аутсайдерите в първенството обаче, "жълтите" се върнаха към победите и заемат трето място в плейофната група с 33 точки.

Гостите изненадващо поведоха с гол на Йоанис Хадживасилис в 20-ата минута. Той беше на точното място и довкара топката във вратата, след като преди това стражът на АЕЛ спаси два удара на негов съотборник. Обратът дойде в последния четвърт час, а за него помогна и червеният картон на Антонис Елефтериу от Закакиу в 76-ата минута.

Секунди по-късно Уго Басто изравни с глава. Победата на АЕЛ донесе резервата Темистоклиус Темистоклеус в 81-ата минута, когато от близка дистанция преодоля стража на гостите Боян Милосавлевич.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!