Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

АЕЛ на Георги Минчев свали АПОЕЛ от върха

АЕЛ и АПОЕЛ направиха равенство 1:1 в дербито на Лимасол. Георги Минчев беше титуляр за домакините и остана на терена до 85-ата минута, а Георги Костадинов не игра за АПОЕЛ. "Жълто-сините" допуснаха втора поредна грешна стъпка и отстъпиха лидерската позиция в кипърското първенство на друг клуб от Лимасол - Арис.

АПОЕЛ поведе в 27-ата минута с гол на мароканеца Исаак Шебаке. Преди това АЕЛ пропусна две добри възможности пред вратата, пазена от Вид Белеч. В 54-ата минута Минчев можеше да изравни, но топката беше избита в корнер. След неговото изпълнение Петър Филипович се разписа за домакините.

До края на срещата и двата отбора пропуснаха по няколко чисти положения, а гол на АПОЕЛ беше отменен заради засада. Тимът на Георги Костадинов има 53 точки, а също с толкова, но по-добра голова разлика е Арис. АЕЛ се намира на 9-а позиция с 30 точки, но е в серия от 5 мача без загуба.

На дъното с едва 12 точки продължава да е Докса. Отборът на Димитър Велковски отстъпи с 0:3 у дома на Неа Саламис, а бившият футболист на Локомотив (Пловдив) и Славия не игра.

Снимка: sport-fm.com.cy