Георги Минчев блесна с два гола за АЕЛ, Жоро Костадинов също се разписа

Георги Минчев реализира първите си попадения за кипърския АЕЛ. Доскорошният нападател на Локомотив (Пловдив) отбеляза два гола за победата на своя тим над Неа Саламис с 3:1. Минчев започна като титуляр и в 13-ата минута беше точен с глава след центриране на Андреас Макрис, а в 22-ата отново показа силата си във въздуха и направи резултата 3:0.

АЕЛ прекъсна серията си от 5 мача без успех и се намира на девето място в класирането с актив от 23 точки, а Неа Саламис остана на осмата позиция с 31 точки.

Лидерът АПОЕЛ направи нова крачка към титлата, след като разгроми Кармиотиса с 4:1 в среща от 22-ия кръг. С този успех грандът от Никозия отново има преднина от 4 точки пред действащия шампион Арис (Лимасол). На трета позиция излезе АЕК (Ларнака) с 45 след успех с 2:1 над Омония.

Българският полузащитник Георги Костадинов направи поредния си силен мач и отбеляза четвъртия гол за АПОЕЛ в 71-ата минута. Това е трети гол за него от началото на кампанията във всички турнири, като има един за Купата на Кипър

Срещата трябваше да се играе във вторник, но беше преместена за днес заради проливен дъжд и невъзможност да се подготви терена. АПОЕЛ влезе по-активно и откри резултата още в 34-ата минута чрез Далсио, но само 4 по-късно гостите от Лимасол изравниха чрез Андреас Кацантонис.

Второто полувреме започна с нов гол за "жълто-сините" от Никозия, дело на Янис Сациас в 49-ата минута. Далсио направи 3:1 само пет по-късно, записвайки второто си попадение в срещата.

Георги Костадинов оформи крайния резултат в 71-ата минута, когато засече с глава от наказателното поле центриране на новопристигналия Сайед Мехри. Освен гола, бившият национал игра отново на обичайното си високо ниво, записвайки 21 от 22 възможни пресечени паса. Той можеше да вкара и още един път в самия край, но ударът му от над 20 метра се отби в крака на бранител и излезе в ъглов удар.

В сблъсък на дъното Докса отстъпи с 0:2 у дома от Етникос (Ахна). Димитър Велковски игра цял мач за Докса, а едно от попаденията за гостите отбеляза бившият защитник на Славия Кире Ристевски. След днешното поражение Докса е на последното 14-о място с едва 11 точки.

Снимки: sport-fm.com.cy