Япония реагира след загубата от Ирак и е на 1/8-финал

Япония си класира за 1/8-финалите на Купата на Азия, след като победи с 3:1 Индонезия в Ал-Раян в двубой по последния кръг на Група „D“. Двата отбора имаха равен брой точки преди този мач – по три, и излязоха в директна битка за второто място, тъй като Ирак вече си бе осигурил първата позиция.

Япония загуби в миналия кръг именно от иракчаните, слагайки край на серията си от 11 поредни победи във всички турнири. „Сините самураи“ доминираха през първата част, но успяха да отбележат само един гол, който Аяса Уеда реализира от дузпа още в шестата минута. Това бе и единственият точен удар на японците преди почивката. Тимът не Индонезия изобщо не опита да обстрелва вратата на Сузуки.

В началото на второто полувреме Уеда реализира второ попадение, след като на далечната греда засече ниско центриране на Рицу Доан отляво.

В края на мача двата отбора си размениха по един гол. В 88-ата минута Джъстин Хюбнер си отбеляза автогол за 3:0, отклонявайки нов удар на Уеда, а в добавеното Санди Уолш вкара почетния гол за Индонезия след удар отблизо и лоша намеса на Сузуки.

Така Япония завършва на второ място в групата с актив от шест точки. Индонезия е на третата позиция с три и очаква да разбере дали ще попадне сред четирите най-добри трети отбора, за да продължи на 1/8-финалите.

Снимки: Imago