Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България 0:0

Ирак вкара три гола за начало и отправи предизвикателство към Япония

Отборът на Ирак записа успешно начало на участието си на Купата на Азия след победа с 3:1 над Индонезия в мач от група “D”, в която са още Япония и Виетнам. Иракчаните доминираха, но си подсигуриха успеха чак четвърт час преди края, когато реализираха третия си гол.

Моханад Али беше точен за 1:0 в полза на победителите в 17-ата минута, но Марселиньо Фердинан изравни за Индонезия в 37-ата.

“Лъвовете от Месопотамия” успяха да си върнат преднината точно преди паузата чрез Осама Рашид, който е един от националите, които играят в Европа.

Ирак реши всичко в 75-ата, когато резервният нападател Айман Хюсеин се пребори за топката и заби под гредата на вратата на съперника - 3:1.

Ирак е шампион на Азия от първенството през 2007 година, а през 2015 г. стигна до полуфиналите. Селекционер на отбора е Хесус Касас, който беше асистент на Луис Енрике в националния тим на Испания.

Индонезия пък никога не е излизал от групата си в турнира, като изобщо не беше участвал в него от 17 години насам. Селекционер на тима е южнокореецът Шин Тае-Йон, под чието ръководство Република Корея игра на Мондиал 2018, където победи Германия.

В другия мач от групата в неделя Япония надви Виетнам с 4:2. В следващите си двубои Ирак излиза срещу “самураите”, а Виетнам ще спори с Индонезия.