Япония и Виетнам изиграха изключително полувреме с пет гола и два обрата

Япония надделя с 4:2 над Виетнам в първи мач за двата тима от груповата фаза на Купата на Азия.

Двата тима изиграха изключително първо полувреме, изпълнено с цели два обрата. Такуми Минамино (11’, 45’), Кейто Накамура (45’) и Аясе Уеда (85’) бяха точни за представителите на “страната на изгряващото слънце”, а за тези от социалистическата република се разписаха Бак Дин Нгуен (16’) и Туан Хай Фам (33’).

Момчетата на Хаджиме Мориясу излязоха напред чрез бившия халф на Ливърпул, който се възползва от суматоха след корнер в наказателното поле и откри резултата. Представителите на полуостров Индокитай постигнаха пълен обрат чрез страхотно изпълнение с глава на Нгуен и гол на Фам, като и двете попадения дойдоха след грешки в отбраната на японците след фалове. На свой ред отново представителите на “страната на изгряващото слънце” стигнаха до нов обрат в двубоя в добавеното време, когато отново Минамино и Накамура успяха да вкарат две попадения, за да може играчите на Мориясу да се оттеглят с преднина на почивката.

Второто полувреме предложи коренно противоположна картина на терена, като двата отбора демонстрираха много повече внимание на случващото се в отбрана и по-голяма предпазливост в действията, а головите положения почти липсваха. Все пак японците успяха да затвърдят своето превъзходство в двубоя пет минути преди края на срещата, когато Аясе Уеда вкара четвърто попадение и на практика сложи точка на спора. По този начин островитяните оглавиха своята група D, а двубоят на Индонезия и Ирак тепърва предстои да се изиграе утре.

Снимки: Gettyimages