Индонезия запази надежди след успех над Виетнам

Индонезия си върна надеждите за класиране за втората фаза на Купата на Азия, след като победи Виетнам с 1:0. И двата отбора бяха загубили първите си мачове в група "D" на турнира.

Индонезийците започнаха много активно, но не успяваха да се възползват от атаките си, тъй като грешаха при последното подаване или завършващия удар. Малко преди почивката те получиха дузпа, след като Рафаел Струик бе задържан в наказателното поле. Капитанът Ансави Мангкуалам застана зад бялата точка и откри резултата. След почивката Виетнам заигра малко по-активно, но без това да дава резултат.

Индонезия има 3 точки, колкото има и Япония, а двата отбора се изправят един срещу друг в последния кръг от груповата фаза. Виетнам е последен след втората си загуба на турнира.

Снимки: Gettyimages