Локо (Москва) завърши годината с домакинска победа

Локомотив (Москва) се наложи с 2:0 над Урал в първи мач от 18-ия кръг на руската Премиер лига. "Железничарите" приключват календарната година в добра форма. Те са четвърти в класирането с 31 точки, колкото има и третият Динамо (Москва). Урал е малко над зоната на изпадащите с актив от 19 точки.

Попаденията за Локо отбелязаха Евгений Морозов в 18-ата минута и Наир Тикнизян в добавеното време. Домакините създадоха доста положения, а техният съперник не отправи нито един точен удар във вратата, пазена от Иля Лантратов.

Морозов даде преднина на Локомотив в средата на първото полувреме, когато засече с глава центриране от корнер на Максим Глушенков. Второто попадение падна в последните секунди и беше дело на Тикнизян, който получи пас на празна врата от резервата Сергей Пиняев. Тикнизян е водещ реализатор на московчани с 6 гола.

След зимната пауза отборът на Михаил Галактионов ще се изправи срещу Динамо, а на Урал предстои гостуване на Ахмат, където играе Светослав Ковачев.