Фенербахче загря за Лудогорец с голово шоу

Предстоящият съперник на Лудогорец в Лигата на конференциите - Фенербахче, записа победа с 4:2 срещу тима на Хатайспор в среща от 9-ия кръг на местната СуперЛига. Успехът върна състава от Истанбул на първото място в първенството с две точки пред втория Галатасарай. Хатайспор от своя страна претърпя първо поражение този сезон и вече се намира на шесто място.

Домакините от Фенербахче изиграха силно полувреме и до голяма степен предрешиха изхода още преди почивката. Себастиан Шимански откри резултата в 7-ата минута след асистенция на Душан Тадич, а в 15-ата минута Брайт Осави - Самюъл покачи.

В 26-ата минута реферът отсъди дузпа заради нарушение в наказателното поле на Бурак Бекароглу, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR наказателният удар бе отменен.

Все пак домакините стигнаха до трети гол и това се случи в 39-ата минута, когато Един Джеко засече подаване в наказателното поле.

След почивката отборът на Хатайспор върна едно попадение благодарение на Фаузи Гулам в 55-ата минута, но съвсем скоро в 63-ата минута преднината на Фенербахче отново стана три гола след като Ирфан Кахведжи се разписа.

Това донякъде пречупи амбициите на гостите да потърсят нещо повече и стигнаха до само още един гол. Това се случи в 4-ата минута на добавеното време, когато Раян Абид стреля силно от границата на наказателното поле и прониза Доминик Ливакович.

Това бе девета победа от девет мача за тима на Фенербахче, който този сезон на домашна сцена е допуснал едва пет гола. В Европа положението не е по-различно. Там турците за осемте си мача до този момент в Лигата на конференциите (шест в предварителните кръгове и два в групите) са отбелязали общо 26 гола и са допуснали едва 4. Това означава, че Лудогорец ще се изправи срещу един изключително тежък съперник на 26-и октомври (четвъртък) и ще трябва да впрегне целия си ресурс, ако иска да избегне поражението и да си тръгне с високо вдигната глава.

Снимки: Imago