Фенербахче разби Истанбул Башакшехир за шеста поредна победа от началото на сезона

Фенербахче продължава победния си ход в турската Суперилга. Възпитаниците на Исмаил Картал записаха шеста поредна победа от шест изиграни мача, след като разбиха с 4:0 Истанбул Башакшехир.

Головото шоу започна още в 5-ата минута. Александър Джику откри резултата с изтрел от воле след разиграване след корнер.

В 10-ата минута резултатът бе удвоен, след като Лео Дуарте си отбеляза автогол, опитвайки да пресече пас на Душан Тадич.

Третият гол също не закъсня. В 20-ата минута Себастиан Шимански се възползва от грешка в отбраната на съперника и с далечен удар порази вратата за 3:0.

Отново Шимански оформи и крайното 4:0. Това се случи в 80-ата минута, като той се разписа отблизо, след като Миши Батшуай му свали топката с глава в близост до вратата.