Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Илия Груев и Лийдс повалиха лидера в Чемпиъншип

Серията от 9 поредни победи на Лестър в Чемпиъншип приключи. "Лисиците" отстъпиха у дома с 0:1 на Лийдс, който също изпадна от елита през миналия сезон. Жоржиньо Рютер донесе успеха на тима на Даниел Фарке с попадение в 58-ата минута. Българският национал Илия Груев влезе като резерва за Лийдс в 84-ата минута на мястото на голмайстора Рютер.

Въпреки поражението, Лестър е начело в класирането с 39 точки. Вторият Ипсуич има 34, но и два мача по-малко, а Лийдс вече е на трето място с 28 точки.

Лестър на два пъти уцели гредите чрез Абдул Исахаву и Киърнън Дюсбъри-Хол. До почивката срещата вървеше равностойно, но головите положения бяха твърде малко. Исахаву нямаше късмет в 33-ата минута, когато след фалцовия му удар топката срещна напречната греда. Лийдс се стремеше по-продължително да задържа кълбото и да не допуска грешки в защита.

В 53-ата минута Даниел Джеймс не можа да даде преднина на Лийдс, но малко по-късно негово центриране от корнер беше засечено от Сам Байръм, а при добавката Рютер не сбърка. След гола гостите се прибраха в пловината си и не позволиха на Лестър да използва скоростта на нападателите си. Груев се включи в заключителните минути и помогна на тима си да задържи изгодния резултат.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В следващия кръг Лийдс ще посрещне Плимут, а Лестър ще гостува на амбициозния Мидъзлбро.