Груев не влезе при равенство на Лийдс

Лийдс не успя да постигне втора поредна победа в Чемпиъншип и да се доближи до лидерите в класирането. Отборът на Даниел Фарке направи 0:0 като гост на Хъл Сити. Българският национал Илия Груев остана на пейката, а Джо Родън получи червен картон в 60-ата минута.

Лийдс изигра силно първо полувреме, но пропусна няколко чисти положения. Домакиите действаха твърде предпазливо и дори след изгонването на Родън не поставиха съперника си под сериозен натиск.

Равенството остави Лийдс на 9-то място в класирането с актив от 10 точки, колкото имат още 4 отбора. Начело е Престън с 19 точки, следван от Лестър и Ипсуич с по 18. Снощи Лестър се наложи с 2:0 като гост на Норич с попадения на Келечи Ихеаначо от дузпа и Кейси Макатиър.

На дъното в таблицата след 7-ия кръг са Шефилд Уензди и Мидълзбро с по 2 точки. Във вторник двата тима се изправиха един срещу друг на "Хилзбъро" и завършиха 1:1.