Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Вейле изпусна пряк конкурент, Велков не игра

Стефан Велков остана на пейката за Вейле, а отборът му завърши 1:1 с гостуващия Виборг в двубой от 13-ия кръг на датската Суперлига. Титуляр за домакините обаче беше бившият защитник на ЦСКА - София Раул Албентоса.

Вейле започна силно и поведе в 20-ата минута с гол на Йени Н'Гбакото. Тимът на Велков обаче не успя да запази преднината си и позволи на гостите да изравнят четвърт час преди края чрез Анозике Емента.

При успех, Вейле щеше да се изравни по точки с Виборг. Новакът в датския елит е на предпоследното 11-о място с 9 точки, а водач е ФК Копенхаген, следван от Брьондби и Силкеборг.