Вейле отстъпи на пряк конкурент, Велков с жълт картон

Новакът Вейле загуби с 1:2 у дома от Рандерс в среща от 8-ия кръг на датското първенство. Стефан Велков беше титуляр и получи жълт картон. Цял мач за Вейле игра и бившият защитник на ЦСКА - София Раул Албентоса.

В началото на септември тимът на Велков постигна първата си победа от началото на сезона, а след това записа успех и за Купата на Дания, но днес допусна поражение от пряк конкурент в дъното на таблицата и се намира на предпоследното 11-о място в класирането с 3 точки.

Бьорн Коплин даде преднина на Рандерс в 47-ата минута, но много скоро Хамза Бари изравни. Победата на гостите осигури Филип Бундгаард в 84-ата минута.

Водач в датската Суперлига е ФК Копенхаген с актив от 19 точки.