Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Първа победа за Велков и Албентоса в Дания

Новакът в датския елит Вейле записа първа победа от началото на сезона. Тимът се наложи с 2:1 при гостуването си на Одензе и измести от последното място в класирането Хвидовре.

Титуляри в защитата на Вейле бяха юношата на Славия Стефан Велков и бившият защитник на ЦСКА - София Раул Албентоса.

Одензе поведе с гол на Люишъс Дийдсън в 14-ата минута, но в 20-ата Тобиас Лауритсен изравни. Успеха на Вейле донесе Ясин-Амин Асенун в 82-ата минута.

Начело в датската Суперлига е Нордселанд, който е съперник на Лудогорец в груповата фаза на Лигата на конференциите.