Вейле и Велков загубиха у дома от Мидтиланд

Отборът на Вейле загуби у дома с 1:2 срещата си с Мидтиланд от 4-ия кръг на първенството на Дания. Титуляр за домакините бе българският защитник Стефан Велков, който си партрираше в отбраната с бившия бранител на ЦСКА - София Раул Албентоса. И докато българинът не получи добра оценка за представянето си и бе заменен малко преди края, то испанецът бе на ниво и асистира за гола на своя тим.

Гостите можеха да открият резултата още в 10-ата минута, но Гуе-Сун Чо пропусна дузпа.

Все пак в 51-ата минута Арал Симсир даде преднина на Мидтиланд, а в 59-ата Франкулино удвои преднината на своя тим.

В 78-ата минута "вълците" останаха в намален състав, след като Ортис Кабесас получи червен картон.

Домакините се възползваха от това и в 83-тата минута вкараха почетен гол, дело на Херман Онугха.

С тази победа Мидтиланд е на 3-тата позиция в таблицата с 9 точки. За Вейле това бе четвърто поредно поражение от началото на сезона и отборът заема последната позиция с нулев актив.