Силно българско участие в Суперлигата на Китай

Много силно българско участие бе регистрирано в 29-ия кръг от Суперлигата на Китай. Борислав Цонев и Петър Витанов бяха с основна заслуга за равенствата, които постигнаха техните отбори – Далиен Про и Тяндзън Джинмен.

Цонев бе големият герой за Далиен при гостуването на Кингдао Хайниу, завършило 2:2. Юношата на Левски вкара и двата гола за своя тим, който по този начин навакса пасив от 0:2 за едно полувреме.

Цонев вкара в 49-ата минута от дузпа, а след това и в 79-ата минута, докато през първата част за домакините се разписаха Евънс Кангва и Донг Сю.

Петър Витанов пък направи асистенция, с която помогна на Тяндзън Джинмен да завърши 1:1 у дома срещу Шанхай Шенхуа. Юношата на ЦСКА направи пас към Фарлей Роса, който вкара за 1:0 в 22-ата минута, но Ханчао Ю изравни в 85-ата минута. Витанов стартира като титуляр и остана на терена до 76-ата минута.