Петър Витанов дебютира за новия си отбор в Китай с победа за Купата

Българският полузащитник Петър Витанов дебютира с победа в Китай. Тимът на Тиендзин елиминира Шанхай Порт на осминафиналите в турнира след 0:0 в редовното време и 5:3 при дузпите и така продължава на четвъртфинал.

28-годишният софиянец, който пристигна в Тиендзин Тайгър в началото на юли, влезе в последните 30 минути в мача за Купата на Китай днес. Бившият футболист на Локомотив (Пловдив) се появи в игра в 60-ата минута на мястото на Сун Сюелун и се вписа много добре в подредбата на тима.

Петър Витанов ще играе с номер 34 в Китай

В регламента за Kупата на Китай продължения не се играят, а веднага след края на редовното време се пристъпва към изпълнение на наказателни удари. Тимът на българина вкара и при петте си опита, докато гостите от Шанхай пропуснаха един изстрел и отпаднаха.

На 29 юли в първенството на страната Тиендзин отново е домакин, но на Чанчун Ятай. Очакванията са Петър Витанов да започне за първи път като титуляр в тази среща. Тиендзин Дзинмън е 5-о място в класирането с 29 точки, колкото има и Шандон Тайшан пред тях в класирането.