Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Терористичен акт с двама убити прекрати мача между Белгия и Швеция в Брюксел

Квалификацията между Белгия и Швеция за Евро 2024 беше прекратена на полувремето, след като двама души бяха застреляни в Брюксел преди мача. Премиерът на Белгия Александър де Кро потвърди, че двамата застреляни в понеделник вечерта са шведски граждани. Първоначалните информации от Брюксел твърдят, че те са били облечени с шведски футболни фланелки, като стрелбата е станала в 19:15 часа местно време на около пет километра от стадион "Крал Бодуен", където двата тима започнаха мача малко по-късно. Твърди се, че извършителят е от "Ислямска държава".

Шведските футболисти са обявили, че не искат да продължат да играят, след като са научили новината в паузата на мача. Това е довело и до прекратяване на срещата при резултат 1:1 след 45 минути.

Иначе Виктор Гьокереш бе открил резултата за Швеция в 15-ата минута, а Ромелу Лукаку изравни от дузпа в 31-вата минута.

На полувремето представители на Белгия и Швеция, както и официалните лица са провели разговор, на който е било решено срещата да бъде прекратена. Властите решиха да задържат всички присъстващи на мача фенове на стадиона от съобръжения за сигурност. Накрая гостуващите запалянковци бяха изведени със специален ескорт. Това се случи няколко часа по-късно.