Неочаквана издънка обърка сметките на Полша

Полша не успя да победи Молдова в домакинството си от 7-ия кръг на европейските квалификации в група "Е". Срещата във Варшава завърши при резултат 1:1, който не бе никак добър за домакините, които вече са сериозно застрашени да пропуснат финалите в Германия догодина.

Гостите дори първи откриха резултата в мача. Това се случи в 26-ата минута, когато Йон Николаеску се разписа след центриране от корнер

В 53-ата минута домакините успяха да изравнят. Карол Швидерски получи топката в наказателното поле с гръб към вратата, обърна се и стреля за 1:1.

Поляците обаче не успяха да стигнат до пълен обрат и трябваше да се задоволят само с точка от този мач. Така те остават на 3-тото място в групата с 10 точки, като имат мач повече от лидера Албания и втория Чехия. Молдова пък е на 4-тата позиция с 9 точки, като също е с мач по-малко от "дружина полска". Така предстои доста любопитна развръзка в оставащите мачове в групата.