Дания наказа Казахстан и дръпна в битката за място на Евро 2024

Отборът на Дания победи тима на Казахстан с 3:1 в среща от 7-ия кръг на квалификационна група “Н”. С успеха “червеният динамит” дръпна с 4 точки пред днешния си съперник три кръга преди края и вече се намира в доста изгодна позиция за класиране на Евро 2024 в Германия.

Датчаните бяха безупречни на “Паркен” и още през първото полувреме вкараха два гола. Първо се разписа Йонас Винд (36'), а след него точен бе Роберт Сков (45'+1).

Скоро след почивката домакините вкараха и трети гол, с който обезсмислиха остатъка от редовното време. Автор на новото попадение бе добре познатия от първата част голмайстор Робер Сков (48').

Гостите все пак стигнаха до един почитен гол и вкараха чрез Ян Вороговски (58'), но до края не вложиха необходимите усилия, за да направят нещо повече по отношение на резултата и загубиха.

Снимки: Imago