Италия се позабавлява с Малта преди визитата на "Уембли"

Италия постигна очаквана победа с 4:0 в домакинството си на Малта от 7-ия кръг в група "С" на европейските квалификации. "Скуадра адзура" не срещна особени трудности в мача, въпреки скандалите, които се разразиха около някои от националите в последните дни, които отпаднаха в последния момент от сметките на Лучано Спалети. Това даде шанс на ветерана Джакомо Бонавентура отново да се завърне в състава и именно той откри резултата в 23-тата минута с красив гол, като това бе дебютното му попадение за националния отбор. Доменико Берарди бе автор на следващите два гола в 45-ата и 64-тата минута, а в края на мача се разписа и Давиде Фратези в 93-тата минута. Това бе важна победа за Италия преди гостуването на Англия на "Уембли" след три дни.

Домакините излязоха с Мойс Кийн, Джакомо Распадори и Доменико Берарди в предни позиции. В средата на терена пък си партнираха Джакомо Бонавентура, Мануел Локатели и Николо Барела.

За гостите в атака започнаха Люк Монтенбло и Пол Мбонг. Халфовата линия пък бе съставена от Матю Гийомиер, Бьорн Кристенсен и Яник Янкам.

Мачът започна с обсада на вратата на гостите и първият по-опасен удар бе отправен от Мануел Локатели в 3-тата минута, но той бе встрани от вратата.

Две минути по-късно последва нов шанс за Италия, като след корнер Джанлука Манчини стреля с глава и нацели напречната греда.

Последва период на затишие, в който и Малта направи две нелоши атаки, преди в 23-тата минута да се стигне до откриване на резултата в полза на домакините. Бонавентура пое топката на границата на наказателното поле, обърна се и с прекрасен изстрел под напречната греда отбеляза за 1:0.

В 29-ата минута при едно заучено положение след корнер Димарко свали с глава към Локатели, който в близост до вратата опита акробатичен удар, но не бе точен.

В 40-ата минута имаше куриозен момент в наказателното поле на гостите. Вратарят Бонело реши да показва умения с крака и на два пъти финтира Джакомо Распадори, преди да бъде притиснат и да изкара топката извън терена, претендирайки и за нарушение на нападателя.

В 45-ата минута резултатът бе удвоен. Доменико Берарди получи топката в наказателното поле и с красив диагонален удар успя да прати неспасяемо кълбото във вратата на съперника за 2:0.

Още в началото на второто полувреме "скуадра адзура" бе близо до трети гол. Распадори стреля към вратата, топката рикошира в негов съотборник и мина на сантиметри от гредата.

В 50-ата минута и Димарко се бе включил в предни позиции и реши да опита късмета си с изтрел от дистанция, но прати кълбото доста високо над напречната греда.

Пет минути по-късно Бастони получи чудесно центриране в близост до вратата и стреля с глава, но малко встрани от целта.

В 56-ата минута едно неразчетено действие на Димарко за малко да доведе до гол за Малта. Янка отне топката и напредна в наказателното поле, но в крайна сметка ударът му бе блокиран.

В ответната атака пък Пепе за малко да си отбележи автогол, действайки не особено добре след остро центриране на Берарди отдясно.

В 64-тата минута резултатът стана класически. Домакините организираха контраатака, Распадори центрира отляво, Мойс Кийн се размина с топката, но тя стигна до Берарди, който стреля във вратата за 3:0.

В 72-рата минута влезлият като смяна Рикардо Орсолини опита интересен изстрел от далечно разстояния, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 93-тата минута и Давиде Фратези записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 4:0, след като се разписа с удар по земя от границата на наказателното поле.

Така "Адзурите" се върнаха на 2-рото място в групата с 10 точки, като са с равен актив с третия Украйна и изостават на 3 зад лидера Англия. Малта пък записа 6-а поредна загуба и е на дъното с нула точки.

Снимки: Imago