Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Светослав Ковачев вкара гол на Зенит (видео)

Бившият футболист на Арда Светослав Ковачев играе все по-силно за Ахмат. Българинът постепенно се утвърждава като основна фигура в тима от Грозни, а вече отбеляза и първия си гол. Той беше точен срещу гранда Зенит за Купата на Русия. Ахмат обаче загуби след изпълнение на дузпи и заема трето място в група "C" с 4 точки.

Ковачев започна като титуляр в четвърти пореден мач и не подведе старши треньора Мирослав Ромашченко. В самото начало на срещата юношата на Лудогорец получи пас от Алексей Швец, обърна се и от границата на наказателното поле откри резултата. Александър Васютин плонжира, но не можа да стигне до топката.

В 14-ата минута Иван Олейников удвои преднината на домакините. Зенит беше без голяма част от звездите си, които получиха почивка от старши треньора Сергей Семак. Въпреки това, питерци направиха обрат още до почивката с попадения на Иван Сергееев (27', 33') и Матео Касиера (42').

В началото на второто полувреме Ахмат доминираше и резервата Камило уцели греда, а Васютин изби силен изстрел на Евгений Харин. В 69-ата минута Владимир Илин беше точен с глава за 3:3. Ковачев отстъпи мястото си на Бернард Бериша в 80-ата минута, а в последните секунди Марат Бистров от домакините получи червен картон.

При дузпите пропуски за Ахмат направиха Илин и Даниел Жуниор. От Зенит сбърка само бразилецът Ду Кейроз. По този начин грандът от Санкт Петербург взе 2 точки и събра общо 8, а Ахмат прибави 1 точка в актива си и изпревари Криля Советов. В следващия кръг Ковачев и компания ще гостуват в Самара.